Boost MPPT Şarj Kontrol Cihazı


BOOST MPPT 24-72V, Yükselten çevirici (Boost Converter) topolojisine sahip yapısıyla girişteki düşük gerilimi yükselterek çıkışa verir. 12Volt veya 24Volt tek solar panelden 24/36/48/60/72Volt akü grubunu şarj etmeye imkan sağlar. MPPT şarj sistemiyle solar panelin ürettiği gücün neredeyse tamamını akülere aktarmasıyla ön plana çıkar.

Minn Kota ve diğer Elektrikli, Elektronik Çapa sisteminin akülerini güneş paneli ile şarj edebilirsiniz. Solar panel ile 36V aküleri rahatlıkla şarj edebilirsiniz.

BOOST MPPT, Solar Şarj Kontrol Cihazı ile  Elektrikli bisikletlerin bataryalarını  şarj edebilir,elektrikli motorsikletlerin bataryalarını şarj edebilir,elektrikli küçük araçların bataryalarını  ve engelli araçlarının bataryalarını şarj etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Araç üzerine yerleştirilecek olan herhangi bir güçteki tek solar panel ile 4-5 veya 6 seri bağlı Kuru, Sulu, Jel ,lifepo4 veya Lityum aküleri şarj edebilirsiniz.

Türkiye’de Üretilmiştir.

Opsiyonel olarak Harici Dijital Ekran Bağlantısı desteklemektedir. Cihaz paratmetrelerini ekran üzerinden izleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

Opsiyonel olarak BLUETOOTH Modül üzerinden uzaktan izleyebilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Akü/Batarya Nominal Gerilimi: 24V, 36V, 48V, 60V, 72V DC

Solar Panel Giriş Gerilimi: 12-45V DC Max.

Solar Panel Giriş Gücü (Max): 12V-400W - 24V-700W

Çıkış Gerilimi (Max): 87V DC

Çıkış/Şarj Akımı (Max): 15 Amper

Giriş Akımı (Max): 20Amper

MPPT Takip Verimi: %99

DC-DC Dönüştürücü Verimi: %96.5

Çalışma Sıcaklığı: -20……..+60C

Elektronik Korumalar

*Solar Panel Ters Bağlantı Koruma

*Akü Ters Bağlantı Koruma

*Akü Yüksek Voltaj Koruma

*Akü Düşük Voltaj Koruma

*Panel Ters Akım Koruma(Gece)

Kullanım Alanları

Elektrikli Bisiklet Akü Şarjı